Polowania zbiorowe

Polowania Zbiorowe

Polowania zbiorowe na zwierzynę grubą są organizowane w naszym biurze polowań od wielu lat. Dzięki temu możemy się pochwalić dobrą organizacją polowania. Dobór ekipy na polowanie odgrywa bardzo ważną rolę.  Każde niedociągnięcie ze strony myśliwego jest weryfikowane przez pozostałych uczestników polowania. Nasze biuro wyznacza kompetentną osobę, która wyróżnia się doskonałą znajomością terenu. Doświadczony myśliwy doskonale rozlokuje grupę, tak aby spowodować maksymalną ilość możliwości do strzału i zachowując jednocześnie bezpieczeństwo.

W związku ze stanem epidemii Covid 19 wszystkie koła łowieckie zbiorowe muszą przestrzegać określonych przepisów związanych ze stanem wyjątkowym. Biuro Polowań Ponowa jest na bieżąco z wszystkimi obostrzeniami dotyczącymi organizacji polowań zbiorowych, takich jak:

  • “Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. “
  • Rozporządzenia Edwarda Siarki dotyczące Klimatu i Środowiska

Biuro polowań zbiorowych – Polski Związek Łowiecki polowania zbiorowego

Organizację polowań zbiorowych zwierzyny przeprowadza się zgodnie z wytycznymi.

Myśliwi na terenie jakiegokolwiek obwodu łowieckiego – Zapraszamy również do zapisania się do kół łowieckich i do wzięcia udziału w organizacji myśliwych polowań indywidualnych zwierząt.

Nasze biuro polowań Ponowa pomaga w realizacji rocznych planów łowieckich takich jak np. odnalezienie dzików w ich naturalnym środowisku. W tym wypadku coraz więcej rolników bierze udział w działaniach, by zapobiec rosnącej populacji zwierzyny.

 

Jak przebiega polowanie zbiorowe?

W przygotowanym przez nas polowaniu bierze udział naganka oraz psy.

  • Decydując się na polowanie zbiorowe myśliwi wpłacają uzgodnioną bezzwrotną opłatę wstępną(zaliczkę).
  • Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Polowania zbiorowe  na jelenie szlachetne, daniele, muflony, sarny i dziki organizujemy w ściśle sprecyzowanym okresie.
  • Chętnie odpowiemy na Państwa pytania dotyczące polowania zbiorowego.

 

Udział w polowaniu zbiorowym dwóch myśliwych

Jeśli chodzi o zbiór linii myśliwych w postaci dwóch uczestników, tego rodzaju polowania oczywiście również wchodzą w grę. Polowanie zbiorowe tego rodzaju rządzi się swoimi prawami – przede wszystkim przy dwóch myśliwych istotne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności, jak również zastosowanie się do zaleceń danego obwodu łowieckiego. Myśliwi powinni być w tej sytuacji doświadczeni w polowaniu, w szczególności prowadzący grupę, a więc myśliwy z dłuższym stażem. Nie ma zakazu przeprowadzania polowania przez dwóch myśliwych, ale należy zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczacymi odstrzału oraz tego, w jaki sposób strzelać na tym polowaniu.

od 1 października do 15 stycznia:

jelenie byki, łanie, cielaki
daniele byki, łanie, cielaki
sarny kozy, koźlaki
dziki
lisy
jenoty

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.